راهنمای ساخت Sitemap و معرفی آن به گوگل از طریق ابزار Google Webmaster tools

بهینه سازی در موتورهای جستجو (SEO)

جهت ایندکس کردن بهینه وب سایت توسط جستجوگر گوگل و یا تغییرات ایندکسینگ میتوان از امکانات مختلف Webmaster Tools گوگل به همراه فایل sitemap ایجاد شده برای وب سایت خود استفاده و یا میتوان از فایل robot.txt دسترسی موتورهای مختلف را به صفحات وب سایت شما که از لحاظ امنیتی و درجه حساسیت متفاوت هستند محدود و کنترل نمود . این امر کمک شایانی در کنترل پهنای باند مصرفی  هنگام ایندکس شدن صفحات توسط موتورهای مختلف مانند (Google,yahoo,bing ) دارد. در زیر مراحل هر یک به صورت جداگانه شرح داده شده است.

جهت ایندکس کردن بهینه وب سایت خود توسط جستجو گر گوگل ، میتوان با استفاده از keyword هایی متناسب با محتوای وب سایت شما و سپس استفاده از sitemap های ایجاد شده با پسوند XML به این مهم تحقق بخشید. مراحل کار به شرح زیر است :

ابتدا با مراجعه به سایت هایی مانند www.xml-sitemaps.com   اقدام به ساخت یک Sitemap مجانی برای وب سایت خود کرده و سپس sitemap ایجاد شده در قالب XML را دریافت نمایید و شاخه اصلی وب سایت خود (داخل پوشه wwwroot ) قرار دهید.


در مرحله بعد وارد Google Webmasters Support, Tools شده و با اکانت خود وارد شده و بر روی گزینه Add Site" " مطابق شکل زیر کلیک نمایید.

سپس در مرحله بعد پس از تایید مالکیت دامین توسط شما صفحه ای مانند زیر ظاهر خواهد شد که بر روی SiteMap کلیک نمایید.

و مطابق شکل زیر بر روی add/test sitemap کلیک نمایید و آدرس sitemap موجود در پوشه wwwroot خود را وارد نمایید.پس از Submit  میتوانید sitemap های خود را مشاهده نمایید.

دفعات بازدید : 4,698